Her kan du betale med EAN-nummer

Skumtape til køl og frys

Varenummer: 20.2564.2
Huskeliste

Downloads

Produktdetaljer

  • 19 mm bredde
  • dobbeltsidet tape af PP-folie og akrylatmasse
  • egnet til permanent klæbning af hyldeforkanter eller kendemærkning i fryseområdet
  • til anvendelse på inden- og udendørs områder
  • ideel til brug ved temperaturer mellem +10°C og -10°C
  • høj klæbeevne på overflader som stål og aluminium
Varedetaljer »

Produktspecifikationer

Varenummer

Produktbeskrivelse

Det giver ofte problemer at udstyre køle- og fryseområder med hyldeforkanter, lageretiketter eller informationsskilte. Påklæbning med konventionel tape kræver en normal rumtemperatur og er derfor vanskeligt at implementere.

Den innovative tesa® 51920 køle-/frysetape hjælper med dette. Den er især velegnet til permanent fastgørelse af reklamemedier, hyldeforkanter og kendemærkning i kolde områder. Den hvide, dobbeltklæbende tape består af en PP-folie og en akrylatmasse og fås i en bredde på 19 mm.

Konventionelle tapestrukturer mister ofte deres klæbeevne ved temperaturer under +10 °C. Det er netop her, effektiviteten af tesa® 51920 frysetape begynder.

Denne specialtape med sin specielle klæbemasse er perfekt egnet til brug ved kolde temperaturer ned til -10 °C. Drag fordel af den høje og langvarige klæbestyrke på overflader som ABS, aluminium eller stål, og fastgør hyldeforkanterne i dit fryseområde med den specielle frysetape i fremtiden.

Bedømmelser

Bedømmelser

{{ review.oxfname }} har bedømt:
Bedømmelse for vare:
svar:

Der er ingen anmeldelser af denne vare.
Der er ingen anmeldelser af denne vare.
Der er ingen anmeldelser af denne vare.
luk menu
Gå til top